Unknown: Function mcrypt_create_iv() is deprecated in /home/ommalas3/public_html/system/library/encryption.php on line 8 Ako používať Mala náhrdelník vo Vašej meditácii?

Ako používať Mala náhrdelník vo Vašej meditácii?

Mala je Vašou pripomienkou vašich najhlbších úmyslov a zámerov. Je zdrojom osvietenia a vnútorného pokoja. 

Ak sa rozhodnete meditovať s vašou Malou, ktorá sa používa už niekoľko storočí v meditačnej praxi hinduizmu a budhizmu, máme niekoľko malých rád, ktoré vám pomôžu vo vašej praxi.

Používanie Mala náhrdlníka je jednoduché  a príjemné pri meditácii. Pomáha vám zamerať sa na váš najhlbší zámer pri používaní vhodných mantier.

Každý človek má iný dôvod na meditáciu. Dôvody môžu byť  napriklad od upevnenia  zdravia až na dosiahnutie duchovného spojenia. Zistenie vášho zámeru vám pomôže identifikovať tie najlepšie mantry, ktoré chcete používať počas cvičenia.

Použitie Mala náhrdelníku vám pomôže pri meditácii. Mantra meditácia je prax slova alebo frázy, ktoré opakujete. V budhistických a jogických tradíciách sú často sanskrite. Môžete tiež použiť tvrdenie, ako je slovo "pokoj" alebo liečivá fráza ako "Milujem sám seba".

Jedným z cieľov spevu mantry je cítiť ich jemné vibrácie. Tento pocit vám môže pomôcť ovplyvniť pozitívne zmeny a vstúpiť do hlbokého stavu meditácie. Každá mantra má rôzne vibrácie a vy by ste mali nájsť tú, ktorá zodpovedá vášmu zámeru.

Opakovanie mantry vám môže pomôcť odpojiť sa od všetkých myšlienok, ktoré vznikajú počas meditácie, a tiež vám pomôcť udržiavať pozornosť vášho zámeru.

Zapálte si sviečku alebo vonnú tyčinku a sadnite si s Mala náhrdelníkom.

Namiesto toho, aby ste počítali svoje mantry, držte Mala náhrdelník v ruke a začnite posúvať každú korálku od prvej korálky po guru korálku palcom a stredným prstom. Ukazovák sa neodporúča používať, pretože predstavuje vaše "ego". Pocit korálok na prstoch je veľmi uvoľňujúci, precítiť ich, vychutnaj si silu momentu TU a TERAZ.

Akonáhle ste prešli celú cestu okolo vášho Mala náhrdelníka, doprajte si chvíľku pokoja a vďačnosti a poďakujte vesmíru. Ak chcete pokračovať v meditácii, môžete pokračovať v opačnom smere. Nikdy neprechádzajte korálkou Guru, ktorá je umiestnená na spodnej časti Maly.

Meditácia tiež potrebuje neptretržitú prax ako aj vnútorný mier. Môže sa stať, že budete mať dobré dni a zlé dni praxe. Prijatie je súčasťou meditácie. Neodsudzujte sa ak sa vám nedarí. Buďte jemný a trpezliví. Nájdete to božské, ktoré je vo vás.